Sarbinowo – tu zachwyci nas krajobraz i architektura

Sarbinowo – tu zachwyci nas krajobraz i architektura

Sarbinowo to mała nadmorska miejscowość, która staje się coraz bardziej popularna wśród turystów. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w okolicach Mielna. Dużym atutem jest jej plaża. Długa i czysta, pozwala na spokojny wypoczynek, jak również szaleństwo podczas uprawiania sportów wodnych. Dodatkowo, wzdłuż piaszczystego brzegu ciągnie się promenada. Zbudowana jako zapora dla wdzierającego się morza, dziś doskonale spełnia swoją rolę, dzieląc jednocześnie kąpielisko od pobliskich restauracji.

Baza noclegowa rozlokowana jest w bardzo wygodny sposób. Blisko głównego deptaka, często połączona z ofertą gastronomiczną. Noclegi w Sarbinowie {meteor-turystyka.pl} to propozycja dla każdego turysty, który docenia świeże powietrze, piękną okolicę i miłą atmosferę panującą w kurorcie.

Podczas pobytu nie zabraknie nam okazji do rozrywki. W tej kwestii, oprócz kąpieliska, możemy liczyć na pobliski port, który zabierze nas na otwarte morze czy też wybrać się na jeden ze szlaków turystycznych. Nadmorski szlak o długości ponad 39 km, który przecina wiele miejscowości, zahacza także o Sarbinowo. Podczas spaceru czy też rowerowej wycieczki, możemy podziwiać malowniczy krajobraz oraz zapoznać się z zabytkami. Znajdziemy tu bowiem latarnię morską wybudowaną pod koniec XIX wieku, która otwarta jest dla zwiedzających. Konstrukcja wysoka na ponad 80 m cieszy oko również poprzez umożliwienie oglądania panoramy okolicy. Obiekty historyczne, na które warto zwrócić uwagę, to przede wszystkim wybudowany w roku 1856 kościół Wniebowzięcia NMP. Ciekawe witraże, fasada i malowidła na długo pozostaną w naszej pamięci. Dodatkowo, w mieście znajdziemy także zabytkową chatę rybacką z roku 1805, a nawet całą wioskę, ukazującą tradycyjny sposób połowu ryb morskich. Okolica Sarbinowa bogata jest w walory przyrodnicze, toteż warto zdecydować się na krótkie zapoznanie z jej elementami. Gmina Mielno {wikipedia.org}, w której znajduje się Sarbinowo, to jeden z piękniejszych zakątków naszego kraju, w którym wakacyjny pobyt okazuje się być stosunkowo tani. Wyjazd w te rejony to doskonały sposób na odstresowanie się i aktywny wypoczynek.

Sarbinowo to miejsce, do którego już po pierwszej wizycie z pewnością wrócimy. Plaża, kawiarenki, zabytki to tylko część z atrakcji, które na nas czekają, a zapoznanie się ze wszystkimi z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze odczucia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby przy okazji pobytu w Sarbinowie odwiedzić inne nadmorskie miejscowości, takie jak np. niedaleko znajdujące się Ustronie Morskie {pba.org.pl}.

About Jinat

Page with Comments

  1. @qromka a ja nie byłam i nie zwiedzałam latarni, bo mi się to wydawało mało atrakcyjne, a teraz bardzo żałuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>