Przygody w Grzybowie z grzbietu wierzchowca

Przygody w Grzybowie z grzbietu wierzchowca

Koń galopujący po piaszczystej plaży w świetle wschodzącego lub zachodzącego słońca, to widok, który nie raz widzieliśmy w serialach telewizyjnych czy romantycznych komediach. Nie trzeba jednak uciekać się do filmowej fikcji. Wystarczy przyjechać na urlop do Grzybowa, aby takie widoki stały się naszym udziałem.

To niewielka wieś położona na Wybrzeżu Trzebiatowskim, w gminie Kołobrzeg, w województwie zachodniopomorskim. Ta letniskowa miejscowość z roku na rok staje się coraz popularniejszym wakacyjnym kurortem. Miłośników wczasów nad morzem przyciąga tu szeroka i piaszczysta plaża, a pasjonatów jeździectwa, stajnia koni sportowych. W Klubie jeździeckim „Kaja” można nie tylko podziwiać te majestatyczne zwierzęta, ale także nauczyć się jeździć wierzchem.

Do Grzybowa przyjeżdżają wytrawi dżokeje, ale także kompletni nowicjusze. W klubie można nauczyć się jazdy konnej od podstaw. Instruktorzy z „Kai” prowadzą zajęcia na wszystkich poziomach, od nauki jazdy i podstaw, po sportowe treningi. To, co jest największą zaletą stadniny, to możliwość jazdy w różnych warunkach od maneżu, przez krytą hale, po nadmorskie plaże Zatoki Grzybowskiej. Każdy ma szanse nie tylko nauczyć się jeździć, ale i spróbować pracy przy tych szlachetnych zwierzętach.

Miłośnicy mogą również odwiedzić pobliskie Zieleniewo. Znajduje się tam najprawdziwsze miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu. Western City i Wioska Indiańska to miejsce, gdzie nie tylko można spotkać Kowboi i Indian, ale także nauczyć się jazdy. Poza tym jest możliwość, by wziąć udział w wielu inscenizacjach, jak napad na bank, indiański taniec deszczu, czy mamy sposobność podziwiać kaskaderskie pokazy jeźdźców. Każdy bez trudu znajdzie tu miejsce na odpoczynek (-> przejdź na stronę: Noclegi Grzybowo).

Nie wolno jednak zapominać, co jest największa atrakcją Grzybowa. Oczywiście, to jedna z najpiękniejszych plaż w Polsce. Szeroka i piaszczysta – działa niczym magnes na turystów. Dodatkowym atutem jest położenie w głębi 7 kilometrowej zatoki. Dzięki temu woda jest tu nawet o kilka stopni cieplejsza niż na innych kąpieliskach. Dobrze rozwinięta baza noclegowa jest w stanie przyjąć naprawdę dużą ilość letników, zarówno tych, którzy przyjeżdżają wypocząć na plaży, jak i tych zainteresowanych jazdą konną w grzybowskiej stadninie.

About Jinat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>