Jeżeli wakacje to tylko w Świeradowie-Zdroju

Jeżeli wakacje to tylko w Świeradowie-Zdroju

Świeradów-Zdrój jest miastem pełnym tajemnic i ciekawych legend, które warto poznać przed przyjazdem tutaj. Jedną z nich jest opowieść o żabce, która od wielu lat jest symbolem okolicy. Według podań, wiele lat temu pewien lekarz odnalazł w strumieniu martwą, ale doskonale zakonserwowaną żabkę. Zaskoczony tym faktem postanowił zbadać właściwości wody, wówczas odkrył jej cechy lecznicze. Podobno tak właśnie zapoczątkowała się działalność Świeradowa-Zdroju, jako miasta uzdrowiskowego. Leczy się tutaj przede wszystkim choroby układu krążenia, narządów ruchu oraz wiele innych dolegliwości.

Przebywając w mieście, warto odwiedzić Muzeum Zdrojowe, z którego można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat powstania uzdrowiska, jego historii i działalności. Nie brakuje też ciekawostek na temat samego miasta i jego dziejów. Zabudowania, w szczególności fragmenty pochodzące z wieku XVII wpisane są na listę zabytków, dlatego warto poświęcić nieco czasu na spacer po ulicach. Bardzo lubianym, szczególnie przez dzieci, punktem jest fontanna z żabką, znajdująca się w samym centrum miasta. Wieczorem warto wybrać się na seans, jaki zapewnia nam podświetlana wieloma kolorami fontanna.

Świeradów-Zdrój to jednak nie tylko miasto na lato, ale także miejsce wprost wymarzone do uprawiania białego szaleństwa. Zimą zamienia się w ośrodek narciarstwa, gdzie młodzi sportowcy ćwiczą swoje techniczne umiejętności, trenując pod okiem wyspecjalizowanych zawodowców w tej dziedzinie. Każdy, kto planuje przyjazd tutaj, powinien zadbać o noclegi. Jest to miasto dobrze rozwinięte, podobnie zresztą jak sama baza noclegowa [szczegóły: noclegi Świeradów-Zdrój ➛], dlatego miejsca powinno wystarczyć dla każdego. Tutaj nikt nie będzie się nudził, każdy znajdzie zajęcie.

Świeradów-Zdrój to miejsce, które zachwyci każdego, kto kocha naturę, przyrodę i górskie krajobrazy, warto bowiem zaznaczyć, że leży w obszarze Gór Izerskich. Widoki naprawdę zapierają dech w piersiach. Powietrze jest krystalicznie czyste, okolica piękna, a mieszkańcy niezwykle otwarci i życzliwi dla wszystkich przyjezdnych gości.

About Jinat

Page with Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>