Czy warto zdecydować się na Wysową-Zdrój?

Czy warto zdecydować się na Wysową-Zdrój?

W dzisiejszym świecie jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie możemy znaleźć na co dzień jest cisza, spokój i brak zegarka, który nas gdzieś pogania. Życie to niełatwa sprawa, a rozwój naszej cywilizacji spowodował, że każdy ruch wskazówki na tarczy zegara jest na wagę złota. Ciężko to wszystko zostawić, odejść, odwrócić głowę i udawać, że możemy tak sobie siedzieć na ławce, patrzeć w gwiazdy i niczym się nie przejmować. No ale kiedy uda nam się już uciec, znaleźć tę chwilę, przerwę dla siebie, to warto wyjść z domu, z miejsca, gdzie codziennie chodzimy na zakupy i udać się gdzieś, gdzie będziemy znać tylko siebie, swój numer pesel i zapach perfum. Osoby poszukujące ciszy, spokoju, wygodnej regeneracji mogą śmiało skierować swoje kroki do Wysowej-Zdroju.

To mała wieś w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Dość znana z leczniczych wód mineralnych. Zaplecze noclegowe daje nam możliwość na dłuższy pobyt w tej miejscowości. I co tam robić? To, czego nie możemy robić na co dzień. Róbmy nic. Wesoła-Zdrój to świetnie miejsce do nic nie robienia. Do lenistwa. Do odpoczynku i regeneracji własnych myśli. Można śmiało rzucić torby w pokoju, który wynajmiemy i ruszyć przed siebie wolnym krokiem. Tutaj czas spowolni, a dzień będzie wydawał się dłuższy. Warto udać się na wolny spacer po okolicy, gdzie zapach natury wleje nam się do nosa i napełni płuca zdrowym i świeżym powietrzem, którego próżno szukać w zapełnionych miastach.

Wysowa-Zdrój to miejsce, które szczyci się tym, że idąc bez celu przed siebie, nadepniemy w końcu na kilka metrów, z których w oczy wpadnie nam piękna panorama. Na licznych ścieżkach i ulicach znajdziemy wiele punktów widokowych, na których warto się zatrzymać i otworzyć szerzej oczy. To dobre miejsce dla każdego, kto jest przesiąknięty miastowym szumem i pędem ludzi. To nikomu nie wychodzi na zdrowie i nigdy nie wyjdzie. Spokój, cisza i tylko my w okolicy, która naprostuje nam kości, podreperuje płuca, pomaluje oczy na nowo. Doda również wiele energii, która przyda nam się w dalszej części wyścigu w korporacjach.

About Jinat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>