Co warto zobaczyć w Sopocie?

Co warto zobaczyć w Sopocie?

Miasto jakim jest Sopot jest przystosowany do przyjmowania turystów pod każdym względem. Jako, że jest to ośrodek typowo turystyczny, to nie brakuje w nim miejsc do zwiedzenia. Gdzie więc warto pójść i co warto zobaczyć?
Oczywiście główną atrakcją Sopotu jest oczywiście morze i sławne najdłuższe w Europie molo, ale to nie jest wszystko co można podziwiać. Rozwinięta baza noclegowa (więcej www) i hotelowa pozwala na swobodne przemieszczanie się po całym mieście bez konieczności wynajmowania samochodu – po prostu wszędzie jest blisko. Po zwiedzeniu molo można pójść na Sopocki deptak – czyli najbardziej popularna ulicę tego miasta – ul. Bohaterów Monte Cassino. Mamy tutaj dosłownie wszystko – restauracje, pijalnie czekolady i kawiarnie, sklepy odzieżowe, kino i nawet teatr.
Jeżeli stawiamy na aktywny wypoczynek to również nie zabraknie nam atrakcji. Jest tutaj dużo obiektów sportowych, boisk i kortów tenisowych.
Jeżeli cenimy sobie zwiedzanie i spacery to wycieczkę powinniśmy rozpocząć od deptaku. Pierwsze co rzuci nam się w oczy to popularny krzywy domek – czyli symbol nowoczesnej architektury. Znajduje się ona przy ulicy Haffnera. Nietypowa stylistyka i krzywizna budynku daje niesamowite wrażenie oraz przeczucie, że za chwile się zawali. Jeżeli chcemy popatrzeć na miasto i molo z wysokości możemy wejść na morską latarnię, która ma 30 m.
Dla miłośników historii również znajdzie się klika ciekawych miejsc. Jeżeli przejdziemy się do Gdyni to możemy odwiedzić okręty Dar Pomorza i Błyskawica. Są to najstarsze zachowane okręty wojenne. Bardzo dużą popularnością cieszy się Grodzisko. Są to pozostałości po grodzie znajdującym się na tym terenie w okresie ósmego wieku. Od końca lat 90-tych znajduje się tam również mały skansen, gdzie organizowane są liczne imprezy i spotkania o charakterze edukacyjnym. Jest to jeden z najstarszych zabytków w Trójmieście.
Nocne życie w Sopocie również jest bardzo ciekawe i znajdziemy wiele miejsc, gdzie można imprezować. Jednym z bardziej popularnych klubów jest Atelier, panuje tu klimat lat 80-90. Dodatkowo można również tu wypić świetną kawę.
Gdy wybieramy się na wakacje, musimy wziąć pod uwagę ryzyko, że pogoda może nie być najlepsza. Co w sytuacji, jeżeli chcemy spędzać aktywny czas w wodzie a pogoda na to nie pozwala? Nie ma najmniejszego problemu – w mieście znajduje się ogromny Aqua Park.

About Jinat

Page with Comments

  1. Sopot jest naprawdę przepiękny, a będąc chociażby w okolicach, koniecznie trzeba pójść zobaczyć molo. Jest cudowne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>